COOLturna subota

Ovu subotu 24.7.2021. najavljujemo pravu COOLturnu subotu koja će se događati u Pakracu na
novoj gradskoj šetnici od 16.00 nadalje.
Muzej grada Pakraca i Gradska knjižnica Pakrac u sklopu Pakračkog i COOLturnog ljeta organiziraju
čitav niz kulturnih sadržaja s željom obogaćivanja ljeta edukativnim ali i zabavnim kulturnim sadržajima.
Ovu subotu planiran je niz edukativnih i zabavnih radionica na otvorenom, čitanje na otvorenom,
slikanje na otvorenom, od 16.00 na novoj gradskoj šetnici. Kao jedna od voditeljica radionica po prvi put će nam se
pridružiti i Katica Egredžija iz Srednje škole Pakrac s kojom ćemo istraživati čari gline.
Točno u 18.00h planiran je obilazak gradskih znamenitosti e-biciklima, koji se inače mogu iznajmiti
u Sportskoj zajednici Pakrac. Ova kulturna tura na dva kotača povijesna je jer će se po prvi put održati u našem gradu, a
uz stručnog vodiča moći ćete čuti puno toga zanimljivog o najvažnijim gradskim znamenitostima kao i pričama
vezanim uz baštinu grada koje možda dosada niste znali. Ova kulturna tura je i besplatna pa je ovo izvrsna prilika da se upoznate i
s odličnim e – biciklima ali i s pakračkim znamenitostima, iz nove perspektive na dva kotača.
Program nastavljamo s izvrsnom predstavom, u 20.00, ponovno na otvorenom i na novoj gradskoj šetnici.
Predstava zanimljivog naziva “Generacija X Y Z” profesionalne je predstava teatra Cirkus Punkt.
Namijenjena je svim uzrastima, a bavi se temom generacija. Kroz predstavu pratimo tri mlade djevojke iz različitih generacija te njihove brige i nesigurnosti koje su nekad različite, a nekad iste.
Bavi se 80-ima, 90-ima i 00-ima. Svaka od ovih generacija ima svoje specifičnosti – glazbene žanrove, modne trendove, tehnološke inovacije i specifične probleme, no imaju i puno toga zajedničkog.
Svaka generacija se bori s nekom vrstom egzistencijalne krize, životnim izborima i izazovima, a svaka prethodna generacija može i treba biti podrška onoj koja slijedi.

„Generacija X Y Z” jedinstvena je predstava koja spaja različite izvedbene umjetnosti – glumu, fizički teatar, ples, parkour i akrobacije i time je jedinstvena ovakva predstava za sve uzraste.

Cijela COOLturna subota završava s Kinom pod zvijezdama i projekcijom filma u Dvorištu Janković od 21.00.
Želja nam je da i nova gradska šetnica zaživi i oživi kao prava ljetna pozornica kroz različite kulturne sadržaje i naravno posjetitelje i sudionike
ovih programa.
Cijeli program COOLturnog ljeta financiran je sredstvima Grada Pakraca i Ministarstva kulture RH.